Atrakcje turystyczne w Suwałkach

Atrakcje turystyczne w Suwałkach są wyjątkowe i zachęcają swoją oryginalnością wielu turystów. Choć nie jest to tak popularne miejsce, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, to jednak przyciąga atrakcjami coraz to większą liczbę ciekawskich zwiedzających. Znajdziemy dla każdego coś, czy to zabytki na otwartym powietrzu, muzea, parki i wiele więcej. A poprzez brak ogromnego zainteresowania możemy cieszyć się spokojną atmosferą, brakiem natłoku i przyjaznym nastawieniem mieszkańców.

Warto zatem sprawdzić, jakie atrakcje turystyczne w Suwałkach się znajdują. Jak przystało na region, czeka nas mała wycieczka po kulturze wschodu z zachowaniem polskich korzeni. To może nas z pewnością zainteresować, mieszanka kultur zawsze otwiera nam oczy na coś nowego. Zawsze możemy dowiedzieć się nowych i ciekawych informacji. Jeśli i Wy chcecie wiedzieć, czy zainteresuje Was ten region oraz czy warto się tam udać, koniecznie sprawdźcie nasz najnowszy artykuł w tym temacie!

Zapraszamy do lektury!

Jakie atrakcje turystyczne w Suwałkach się znajdują?

Atrakcje turystyczne w Suwałkach nie są jeszcze tak rozpowszechnione i znane, ale z pewnością są godne poznania i zobaczenia. Co warto zobaczyć? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę sprawdzonych i polecanych miejsc w Suwałkach. Koniecznie zajrzyjcie już teraz! Oto one:

  1. Stary Browar i Wieża Ciśnień w Suwałkach,
  2. Aquapark w Suwałkach,
  3. Muzeum Okręgowe w Suwałkach,
  4. Muzeum im. Marii Konopnickiej oddział Muzeum Okręgowego w Suwałkach,
  5. Szlak Turystyczny im. Marii Konopnickiej „Krasnoludki są na świecie”,
  6. Wigierski Park Narodowy.
Atrakcje turystyczne w Suwałkach - co warto zobaczyć?
Atrakcje turystyczne w Suwałkach – co warto zobaczyć?

Stary Browar i Wieża Ciśnień w Suwałkach

Atrakcje turystyczne w Suwałkach to przede wszystkim Stary Browar oraz Wieża Ciśnień. Kiedyś były to znane obiekty przemysłu tego regionu, dziś jednak są to niedocenione budynki. Obecnie popadają w ruinę, zatem idealne dla miłośników takich miejsc. Choć nie są oficjalnie otwarte, zbiera się tam wielu uran explorerów. Nawet z całej Polski! Dlaczego? Taki opuszczony budynek, szczególnie ten Starego Browaru po prostu robi wrażenie w środku!

Aquapark w Suwałkach

Jednym z wielu atrakcji, szczególnie ulubionym przez rodziny z dziećmi jest Aquapark. To jedna z największych inwestycji sportowo-rekreacyjnych w tymże regionie. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W pobliżu znajduje się hotel, gdzie możemy zatrzymać się na noc oraz Ośrodek Kultury.

Co znajdziemy w Aquaparku? Wnętrze podzielone jest na strefy. Jedna to sportowa a druga rekreacyjna. Basen sportowy pozwala na treningi pływackie. Skupmy się wiec na drugiej części. W basenach rekreacyjnych znajdziemy głównie atrakcje dla dzieci w każdym wieku np. małe zjeżdżalnie, fontanny, natryski w kształcie zwierzątek i wiele więcej. Także znajdzie się coś dla dorosłych np. duże zjeżdżalnie wychodzące poza wnętrze obiektu, jacuzzi czy sauny.

Znajdziemy także gastronomię, jak bar suchy i mokry, a także klub fitness, łaźnie, sklep sportowy, fryzjer, kosmetyczka czy sala konferencyjna. Z pewnością jest tak duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie! Cennik podzielony jest na strefy. Jest strefa basenowa, sauny, osoby koszt jest za salę konferencyjną, Karty Abonamentowe, zajęcia zorganizowane czy inne opłaty. Warto na bieżąco sprawdzać cennik.

Zobacz: SPŁYW KAJAKAMI ROSPUDĄ I KTÓRY BĘDZIE NAJLEPSZY?

Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Muzeum Okręgowe w Suwałkach jest największą taką instytucją w tych okolicach. Mieści się w starym, zabytkowym gmachu z XX wieku. Pierwsze wzmianki o muzeum znajdziemy już z lat 50-tych. Choć okręgowy stało się dopiero w latach 70-tych.

Muzeum Okręgowe to świetna atrakcja turystyczna w Suwałkach, szczególnie historyczna gdyż zgromadziło wiele eksponatów. Są to eksponaty związane z historią regionu oraz Polski aż od epoki lodowe, po lata powojenne. I to nie tylko same wystawy się tam znajdują, również prezentacje multimedialne. Warto sprawdzić, jakie zbioru posiada np. wykopaliska, fotografie, filmy, dokumenty, dzieła sztuki i wiele więcej.

Bilet wstępu normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 6 zł, natomiast rodziny 16 zł za 2 osoby dorosłe i od 1 do 5 dzieci.

Polecamy: FLORA I FAUNA ROSPUDY – CO MOŻNA ZOBACZYĆ W DOLINIE?

Muzeum im. Marii Konopnickiej oddział Muzeum Okręgowego w Suwałkach

Muzeum im. Marii Konopnickiej oddział Muzeum Okręgowego w Suwałkach to również bardzo znane muzeum w tym regionie. Powiązane jest z twórczością znanej polskiej poetki Marii Konopnickiej. Dlaczego akurat ona? Gdyż właśnie w tym mieście się urodziła.

To właśnie w Suwałkach musiało powstać muzeum na jej cześć. Znajduje się w miejscu, gdzie urodziła się poetka. Znajdziemy wiele eksponatów i dokumentów z jej życia prywatnego oraz pisarskiego.

Szlak Turystyczny im. Marii Konopnickiej „Krasnoludki są na świecie”

Szlak Turystyczny im. Marii Konopnickiej „Krasnoludki są na świecie” to jedna z ciekawszych atrakcji na Suwałkach. Zapewne każdy z nas zna słynną polską pisarkę Marię Konopnicką i czytał chociaż jedno z jej dzieł. I to właśnie w Suwałach znajdziemy odwzorowanie jej opowiadania o sierotce Marysi i krasnoludkach. Stąd nazwa szlaku.

Szlak Turystyczny im. Marii Konopnickiej „Krasnoludki są na świecie” prowadzi nas przez większą część miasta, gdzie musimy szukać odlewów krasnali, które się schowały w różnych miejscach. To zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Choć dzieciaki oprócz „zbierania” krasnali, chętnie odwiedzają przy tym Zaułek Krasnoludków. To miejsce zdecydowanie ma swój urok, magię i potrafi zaciekawić każdego, choć nie jest to duży punkt na mapie. Dla dzieciaków utworzono tu muzeum bajkowe, plac zabaw oraz figurki postaci z bajek.

Za wstęp do Zaułka Krasnoludków zapłacimy 8 zł za bilet normalny, 6 zł za bilet ulgowy oraz 16 zł za bile rodzinny 2+ od 1 do 5 dzieci. Natomiast za wstęp do Muzeum Bajki musimy zapłacić osobno. Cennik jest taki sam jak wyżej. Mamy jednak możliwość zakupu oferty przewodnickiej w cenie 16 zł dla grup do 10 osób oraz pojedynczych zwiedzających.

Sprawdź: KIEDY NAJLEPIEJ JECHAĆ NAD ROSPUDĘ – POGODA I TEMPERATURY

Wigierski Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy to co dla miłośników kontaktu z naturą. To jeden z największych parków pod ochroną Polsce. Powstał w 1989 roku. Obecnie pod jego ochronę należy aż 15 tysięcy hektarów lasów oraz torfowisk. Można się tam udać wycieczką pieszą oraz rowerową i poznać bogactwo tamtejszej natury – fauny i flory.

Zobacz też inne atrakcje turystyczne w Polsce.

Dlaczego warto odwiedzić Wigierski Park Narodowy? Przede wszystkim to niezliczone szlaki turystyczne, także wzdłuż jezior. Tu z kolei możemy uprawiać sporty wodne np. kajaki. Wszystkie szlaki są podzielone pod względem trudności, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Cały park jest pełen niespodzianek. Od magicznych kładek, przez ukryte zbiorniki wodne, po piękne i wyjątkowe modrzewie syberyjskie. To kopalnia wiedzy, gatunków i materiału na badania naukowe.

Atrakcje turystyczne w Suwałkach – opinie

Jakie atrakcje turystyczne w Suwałkach Wy polecacie? Co Was zachwyciło? A co zanudziło? Jakie miejsca chętnie znów odwiedzicie, a jakie były tylko jednorazowe? Gdzie warto się zatrzymać? Gdzie zanocować? Co zobaczyć w okolicy? Zapewne jest wiele zabytków, które jesteście w stanie polecić innym turystom, nawet na weekendowy wypad. Dajcie nam znać, jakie są Wasze opinie. Czekamy na nie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *