Atrakcje turystyczne nad Jeziorem Garda

Jakie znajdziemy atrakcje turystyczne nad Jeziorem Garda? Najpierw zacznijmy może od wyjaśnienia, czym jest to miejsce i gdzie się znajduje. Jezioro Garda, po włosku Lago di Garda to jezioro znajdujące się w północnych Włoszech. Jest to jedne z największych i najczystszych jezior w tym właśnie kraju. Leży między Mediolanem a Wenecją, zatem nic dziwnego, że co roku przyciąga tak wielu turystów. Jego powierzchnia to aż 370 km2! Sama nazwa pochodzi od miejscowości Garda.

Zastanawiacie się, czy udać się tam na wakacje? Szukacie ciekawych atrakcji turystycznych nad Jeziorem Garda? Nie wiecie, czy warto się tam udać? Nic nie szkodzi! Od tego macie nas i nasz najnowszy poradnik! Już teraz możecie sprawdzić, jakie ciekawe atrakcje turystyczne nad Jeziorem Garda dla Was znaleźliśmy, jakie polecamy, jakie są godne uwagi! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi miejscami oraz do pozostawienia własnej opinii w tym temacie w sekcji komentarzy!

Zapraszamy!

Jezioro Garda – podstawowe informacje

Wokół jeziora Garda znajdziemy wiele różnych atrakcji turystycznych. Przede wszystkim w tamtejszych miasteczkach turystycznych, gdzie co roku pojawia się wielu nowych oraz tych wiernych gości z całego świata! Włochy słyną z tego, że panuje tam ciepły klimat śródziemnomorski. Zatem i fauna oraz flora należą do gatunków śródziemnomorskich. A to sprawia, że są dla nas egzotyczne i przyciągają nas. Co ważne wokół jeziora znajdziemy wiele miasteczek ze starymi fortyfikacjami, zabytkami, starymi miasteczkami.

Atrakcje turystyczne nad Jeziorem Garda
Atrakcje turystyczne nad Jeziorem Garda – sprawdź!

Znajdziemy także plaże dla miłośników odpoczynku! Istny raj dla turystów! Plaże są bowiem przystosowane dla zwiedzających te okolice, żwirowe, z łagodnym zejściem do jeziora, co jest ważne w przypadku podróży z dziećmi. Znajdziemy tam także atrakcje turystyczne. Północna część jeziora Garda ze względu na swoją wietrzą specyfikę, jest chętnie odwiedzana przed miłośników sportów wodnych m. in. windsurferów.

Polecamy: ATRAKCJE TURYSTYCZNE W SUWAŁKACH

Jakie atrakcje turystyczne nad Jeziorem Garda warto zobaczyć?

Jezioro Garda, jak już wspominaliśmy, to jedno z największych i najpiękniejszych jezior we Włoszech. Dlatego też przyciąga wielu turystów, co też nie jest bezpodstawne. Przede wszystkim polecamy poniższe przykłady ciekawych atrakcji turystycznych nad Jeziorem Garda. Oczywiście to nie są wszystkie! Wybraliśmy te najciekawsze i najchętniej wybierane. Oto one:

  • Riva del Garda,
  • Promenada Via Giancarlo Maroni,
  • Wodospad Verone,
  • Forty Monte Brione,
  • sady i winnice Doliny Serca,
  • wioska Canale di Tenno,
  • Omkafe – palarnia kawy,
  • Zamek Arco.

Riva del Gara

Riva del Garda to miasteczko, w którym można przenocować. Znajdziecie tu wiele hoteli i apartamencików. A także wiele atrakcji.

Przede wszystkim piękny plac Piaza III November, gdzie znajduje się kamienna wieża Torre Apponale wraz z zegarem. W nim jest punkt widokowy na Jezioro Garda. Koszt to tylko 2 euro i można z tej atrakcji skorzystać codziennie od 10 do 18.

Promenada Via Giancarlo Maroni

Promenada Via Giancarlo Maroni to coś dla aktywnych, gdyż jest to ścieżka pieszo-rowerowa, która rozpoczyna się właśnie na placu Plaza III November aż do miasta Torbole.

Wiele turystów chętnie nią spaceruje, toteż warto się tam udać od samego rana. Mamy stąd także widok na jezioro, ale też możliwość szybkiego zwiedzenia miasta.

Wodospad Verone

Jedną z atrakcji turystycznych nad Jeziorem Garda jest Wodospad Verone. To miejsce dla miłośników natury! Znajduje się nie daleko jeziora i posiada szereg jaskiń, które powstały na skutek wypłukiwania się wody.

Wodospady Verone to ciekawe miejsce, trochę magiczne. Nie daleko znajduje się wioska, piękna, malownicza i można by rzec lekko dzika. Całość ma swój urok i można je zwiedzić za jedyne 6 euro od osoby.

Forty Monte Brione

Forty Monte Brione znajdują się na górce Monte Brione, gdzie na szczycie mamy dostęp do tychże fortów. To właśnie tu mamy piękny widok na całą panoramę Gardy, zarówno miasta, jak i jeziora.

Warto wspomnieć, że jest to raczej spokojna trasa spacerowa, niżeli trekkingowa, zatem każdy może się nią udać, by pozwiedzać okolicę. Widoki po drodze są piękne, mamy też pliski kontakt z naturą i możemy podziwiać stary fort włoski.

Sady i winnice Doliny Serca

Sady i winnice Doliny Serca to okolica Jeziora Garda. Znajduje się w nich wiele sadów np. jabłkowych, oliwnych a także oczywiście te winogronowe. Jak przystało na Włochy, klimat śródziemnomorski jest bardzo widoczny!

Zobacz: RZEKA ROSPUDA I JEJ ATRAKCJE DLA TURYSTÓW

Najlepsze sady i winnice możemy spotkać od miejscowości Dro, które są nazywane Doliną Serca. Co ciekawe prowadzi tu trasa rowerowa, przez co możemy sobie zrobić małą wycieczkę i podziwiać piękno Włoch, jak z filmu, lecz na własne oczy!

Wioska Canale di Tenno

Oto kolejny przykład atrakcji turystycznej nad Jeziorem Garda i jest nią wioska Canale di Tenno. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Gdyż jest to obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO!

Jest to średniowieczna wioska, tuż bok Jeziora Tenno. Jest ona nadal utrzymywana w starym stylu, kamienna, wąska z własnym klimatem. Nie sposób ominąć to miejsce, będąc już obok. Choć w sezonie może być tu nieco tłoczno, to jednak warto się trochę przemęczyć i zobaczyć, jak się tu żyje!Klimat jest niesamowity!

Omkafe – palarnia kawy

Warto udać się do Omkafe – palarnii kawy, gdy jesteśmy nad Jeziorem Garda. To atrakcja znajdująca się w mieście, gdy znudzi nam się plażowanie. Ta palarnia zaopatruje wiele lokalnych knajpek w kawę. Dlatego też warto się tu udać, zwiedzić lokalne Muzeum Kawy.

Omkafe – palarnia kawy to świetny klimat, wiele przydatnych informacji i ciekawostek, ale przede wszystkim zapach świeżo mielonej kawy, przyrządzanej na miejscu, którą można zakupić. Prawdziwy aromat prawdziwej włoskiej kawy.

Przy okazji obok znajduje się wiele lokalnych sklepików, gdzie zakupimy włoskie przysmaki, jak oliwki, sery, makarony, sosy pesto, orzechy, świeże owoce, wina, miody, czy też pamiątki związane z okoliicą.

Zobacz także: DOLINA ROSPUDY – KILKA PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Zamek Arco

Zamek Arco to jedna z najładniejszych atrakcji turystycznych nad Jeziorem Garda. Bez dwóch zdań poznamy tu historię, która sięga 1000 roku! Do 1700 roku to miejsce było domem jednej z bogatych rodzin.

Zamek został ograbiony i do XX wieku stał opustoszały. Popadając w ruinę, otrzymał jednak drugie życie. W 1982 roku włoskie władze postanowiły odkupić zamek i odremontować go. Teraz stanowi lokalne muzeum historii tego regionu, które można zwiedzać za symboliczne 3 euro 50 centów. Całość zajmuje nawet nie 2 godzinki. A warto tam wejść i podziwiać okolice, piękne widoki z góry.

Zobacz też inne atrakcje turystyczne we Włoszech pod adresem https://lasti24.com/italy/.

Atrakcje turystyczne nad Jeziorem Garda – opinie

Jakie Waszym zdaniem atrakcje turystyczne nad Jeziorem Garda są godne uwagi? Które miejsca Wy chętnie odwiedzacie? Które z nich możecie polecić innym turystom? A jakich nie polecacie? Które są szczególnie piękne Waszym zdaniem? Na ile dni warto tu przyjechać? Czy w ogóle Jezioro Garda to dobry punkt wycieczek na mapie Włoch? Czym Was zachwyciło? Dajcie nam znać! W sekcji komentarzy z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie i doświadczenia w tym temacie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *